Strony


2009/2010

Wigilia

17 grudnia 2009 roku, mieszkańcy szkolnego INTERNATU, jak co roku, przygotowali uroczystą WIGILIĘ. Tym razem zaprezentowano tradycje i obrzędy regionu żywieckiego. Młodzi artyści ubrani w stroje ludowe, gwarą wyrażali uwielbienie dla Bożego Dziecięcia. Nie zabrakło też typowego dla Żywiecczyzny - kolędowania, przy dźwięku skrzypiec. Na koniec, kolędnicy złożyli gospodarzom i zaproszonym gościom, życzenia od wieków składane w naszej okolicy:
 "NA SCYŃŚCIE NA ZDROWIE,
NA TO BOZE NARODZENIE,
COBYŚCIE MIELI TYLI KONICKÓW,
KIELO W PŁOCIE KULICKÓW,
TYLI CIELICEK,
KIELO W LESIE JEDLICEK,
TYLI OWIECEK,
KIELO W KOPCU MRÓWECEK.
NA TE BOZE ŚWIENTA,
ZEBY SIE WOM CHOWALI CHŁOPCY I DZIEWCENTA.
ZEBY SIE WOM RODZIŁO, KOPIŁO,
DYŚLEM DO STODOŁY OBRÓCIŁO.
NA SCYŃŚCIE, NA ZDROWIE,
NA TEN NOWY ROK,
COBYŚCIE BYLI ZDROWI, WESELI
JAK W NIEBIE JANIELI!
TAK TO BOZE DEJ!
HEJ"
W widowisku, wyreżyserowanym przez panią Elżbietę Bulik, udział wzięli:
Patrycja Bieniek, kl. IV THK, Kinga Byrtus, kl. I TOT, Joanna Drobisz, kl. III LW-PO, Aleksandra Grzyb, kl. III THK, Dominika Jakus, kl. I THOT, Krzysztof Kapuściński, kl. III LW-PO, Angelika LEGIERSKA, kl. III LW-PO, Anna Plaza, kl. III THK, Przemysław Szczotka, kl. III LW-PO, Magdalena Wojdała, kl. IV THK.


91 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości - obchodzone każdego roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania w 1918 roku niepodległości przez Polskę. PANTOMIMA PATRIOTYCZNA PT. "ŚPIĄCA KRÓLEWNA" 10 listopada 2009 r. mieszkańcy szkolnego internatu zaprezentowali na akademii z okazji 91 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI - pantomimę patriotyczną pt. "Śpiąca królewna" w reżyserii pani Elżbiety Bulik. W czarodziejski świat baśni wprowadziły widzów słowa narratora: "Któż z nas nie zna baśni o śpiącej królewnie? Któż z nas w dzieciństwie nie wyczekiwał z wypiekami na twarzy przybycia księcia, który pocałunkiem obudzi piękną dziewczynę? Dziś, w roli śpiącej królewny wystąpi Polska, która za przyczyną trzech rozbiorów zasnęła na ponad 100 lat, ku rozpaczy swych poddanych. Ich ból, lament i łzy na nic się zdały... Czy znajdzie się śmiałek, który obudzi królewnę?" Zgromadzeni w sali gimnastycznej nauczyciele oraz uczniowie, z zapartym tchem podziwiali inscenizację, której treść została wyrażona za pomocą gry twarzy, gestów i tańca. Mimodram był przepełniony głębokim smutkiem, wywołanym przez żałobę po stracie Polski, rozdartej na trzy części w wyniku rozbiorów. Jednakże w finale, widowni udzielił się płynący ze sceny radosny nastrój, wywołany przebudzeniem się Ojczyzny po 123 latach niewoli.
W spektaklu udział wzięło utalentowane grono młodych artystów, w składzie: Patrycja Bieniek, kl. IV THK, Katarzyna Chmiel, kl.III LW-PO, Krzysztof Kapuściński, kl. III LW-PO, Magdalena Kowal, kl. II LW-PO, Monika Natonik, kl. II THK, Anna Plaza, kl. III THK, Jakub Pospiszyl, kl. IV THK, Katarzyna Skaźnik, kl.IV THK, Roksana Szczęsny, kl. II THK, Danuta Wojaczek, kl. IV THK, Monika Wolsza, kl. II THK.


Dzień Piękna

 24 listopada 2009 roku, został zorganizowany „DZIEŃ PIĘKNA” w INTERNACIE. Na wstępie młodzież, wysłuchała prelekcji, dotyczącej różnorodnych technik makijażu i zasad korekty kształtu twarzy. Nie zabrakło też fachowych porad dotyczących zabiegów pielęgnacyjnych, a także cennych uwag o tym, jak aktualne trendy w modzie, rozsądnie wykorzystać w kreowaniu własnego wizerunku. Następnie, uczestnicy spotkania brali udział w warsztatach, pod hasłem METAMORFOZY, gdzie pod okiem wizażystki - pani Róży Jodłowiec, został stworzony nowy wizerunek wielu uczestników spotkania. W trakcie zajęć, każdy uczeń mógł indywidualnie zasięgnąć porad specjalistki, w kwestii stylizacji. „DZIEŃ PIĘKNA”, został zakończony quizem, w którym do wygrania były atrakcyjne nagrody, takie jak kosmetyki i akcesoria do makijażu, ufundowane przez naszego gościa.


Otrzęsiny

7 października 2009 roku odbyła się uroczystość przyjęcia uczniów klas pierwszych w poczet grona mieszkańców INTERNATU ZSAiO. Pierwszoroczniaki musieli przejść wiele zabawnych konkurencji, by stać się pełnoprawnym członkiem internatowej rodziny. Zabawie towarzyszyło wiele radości, która sprzyjała tworzeniu pozytywnych relacji między wychowankami i wychowawcami.